Sülük Rehberi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

SÜLÜK NEDİR?

tibbi sülük satışı sülük hirudoverbana sülükçü
tibbi sülük satışı sülük hirudoverbana sülükçü

Tatlı su, kara ve deniz formları olan ve Latince adı Hirudinea olan halkalı solucanlar şubesine air bir alt sınıf olan sülükler Oligochaeta şubesiyle yakın akrabalardır. Klitellum yapısını bulunuduran bu canlılar toprak solucanları gibi hermafroditlerdir.

Solucan, sümüklüböcekler, böcek larvaları, küçük kabuklular gibi canlılarla beslenen sülükler etçildirler. Bilinen en büyük avcıları; balıklar , sucul böcekler ve karideslerdir.

 

 

 

TIBBİ SÜLÜK ÇEŞİTLERİ

Küçük Bebek Boy Sülük , Kozmetik Boy Sülük , Orta Boy Sülük  ve  Büyük Boy Sülük olarak 4 boyda sülük çeşidi bulunmaktadır.

Bora Kılıç Su Ürünleri olarak tıbbi sülük alanında 20 yıla yakın deneyimimizle tedarik sağlamaktayız. Aşağıdaki linkler aracılığıyla tıbbi sülük siparişi verebilirsiniz:

 

TIBBİ SÜLÜK KULLANIMI

Doğada bulunan ve yüzyıllardır kan emmesiyle bilinen Hirudo Medicinalis; tıbbi amaçla kullanılan sülüktür. Bu sülük türünün salgıladığı antikoagulan madde kan pıhtılaşmasını engeller ve geçici süreyle kan akışının devamını sağlamak amacıyla kullanılır.

 

SÜLÜĞÜN FAYDALARI NELERDİR?

Yüzdeki lekelerin ve kırışıklıkların, siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Yüzdeki kan akışının sağlanmasına oldukça faydası gözlemlenen sülüğün salyası hücrelerin yenilenmesinde etkilidir.

Tıbbi sülük tedavisi uygulayanlarda zihinsel ve fiziksel olarak rahatlatıcı etkisi gözlemlenmiş olup vücutta bulunan enfeksiyon ve iltihapları giderme, kan dolaşımını hızlandırma, kireçlenmeyi azaltma, beyin hücrelerini canlandırma gibi faydaları bulunmaktadır.

Alzheimer, Varis, Kulak Çınlaması, Dişeti İltihapları gibi hastalıklarda şifaya sebep olan sülük, kalp krizi geçirme riskini azaltır, ciltteki kırmızılıkları giderir ve kan akışı beyin fonksiyonlarına faydalı geldiği için cinsel gücü de arttırmaktadır.

 

SÜLÜK TEDAVİSİ FİYATLARI NE KADARDIR?

Ağırlığının 8 katı kan emebilen bir canlı olan sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen oldukça değerli bir enzim bulunmaktadır. Bu enzim aynı zamanda tansiyonu dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir , ağrı kesici- kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösterir.

Tıbbi Sülük tedavisi uygulanacak kişilerin özelinde değişmekle birlikte, sülük tedavisi genel olarak 5-7 seans uygulanan bir tedavidir.

Size en yakın sülük tedavisi uygulayıcısı ile irtibata geçerek sülük tedavisi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SÜLÜK TEDAVİSİ SONRASI NELER YAPILMALIDIR?

Tıbbi Sülük uygulamasında sülüğün tutmasından sonra yaklaşık 45 dakika kadar sonra kendiliğinden düşmesi beklenmeli. Kendi kendine düşmezse kesinlikle çekip çıkarma yapılmamalıdır. Pamuğa kolonya ya da alkol damlatıp sülüğe koklatılarak düşürülmesi sağlanabilir. Bir kaç dakika kanama devam ettirildikten sonra tamponlar yapılarak tıbbi sülük uygulaması bitirilir.  Ortalama olarak 8 saat kalması gereken tamponları açmadan önce 5-10 dakika buz uygulaması yapılması yerinde olur. Tamponlar açıldıktan sonra kanama devam ediyorsa pansuman yapılmalıdır.

Tıbbi sülük uygulamasında kullanılan sülükler ayrı bir şişe ya da kavanozda imha edilmelidir.

 

ŞİŞMANLIKTA SÜLÜK TEDAVİSİ

Daily Mail’in haberine göre İngiltere’de yaşayan 48 yaşındaki Alex adlı kadın; sülükler sayesinde 57 kilo verdi. Uygulamış olduğu sülük terapisinin menopoz semptomlarını hafiflettiğini söyleyen 2 çocuk annesi Alex, asla onlarsız yaşayamayacağını söylediği sülüklerine “bebeklerim” diye hitap ediyor.

Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/femail/article-3666769/Woman-lost-weight-multiple-orgasms-letting-LEECHES-suck-blood.html

 

 

 

 

SÜLÜK TEDAVİSİ KAÇ GÜN ARAYLA YAPILMALIDIR?

Seanslar hastanın durumuna göre değişmekle birlikte 3-4-5 gün sonra olabildiği gibi ideal süre 1 haftadır.

 

YÜZE SÜLÜK TEDAVİSİ

Doğanın şifalar sunan canlılarından biri olan sülük; kozmetik amaçlı olarakta faydalar sunmaktadır. Verdikleri enzimler ile yüze uygulanan sülükler doku kanlanma artışı sağlamanın yanında kırışıklıkları gidererek botoks etkileri sağlamaktadırlar.